Kahve Akademisi


Paylaş:

Türkiye’nin tek SCAE onaylı eğitimi

Toper, Kanada, Taiwan ve Çin’den sonra SCAE onaylı eğitim sistemini Türkiye’ye getirdi.
Toper Kahve Akademisi sadece Türkiye değil Afrika ve Ortadoğu’nun da ilk ve tek SCAE diploması veren kahve okulu olarak hizmet veriyor.
Okulda dünyanın ünlü kahve ustaları ve Toper uzmanları eğitim veriyor.
Eğitim ve sınavlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler resmi SCAE Diploması alıyorlar.

SCAE hakkında

Her şey kahvede mükemmelik için

Dünyanın en önemli ihtisas birliklerinden SCAE’nin (Speciality Coffee Association of Europe – Avrupa Kahve İhtisas Birliği), dünyanın 35 ülkesinde temsilciliği ve 70 ülkeden üyeleri bulunuyor. Çekirdekten fincana kahvede kusursuzluk için çalışan SCAE, sektörde atılım, araştırma, eğitim ve iletişimi destekliyor.

SCAE, SCAA (Speciality Coffee Association of America) ile birlikte Uluslararası Kahve Örgütü Danışmanlar Kurulu’nda yer alıyor.

Neden Kahve Akademisi

Dünyanın en çok tüketilen ve en sosyal içeceklerinden biri olsa da, kahve hakkında az ya da yanlış bilinen çok şey bulunuyor. Oysa kahve, dalından fincanınıza gelene kadar her biri büyük titizlik ve uzmanlık isteyen pek çok işlemden geçiyor. Her konuda olduğu gibi kahve hakkındaki bilgiler, kalite etkenleri, üretim ve işleme teknikleri gelişiyor, değişiyor.

Toper Kahve Akademisi, kahve hakkında hiç bitmeyen öğrenme ve bilgi paylaşma ihtiyacını dünyadaki en itibarlı ihtisas kurumlarından SCAE sistemiyle karşılamak üzere kuruldu. Toper Kahve Akademisi kurulmadan önce dünya kahveciliği için çok önemli olan bölgemizde kahve konusunda ihtisas eğitimi veren bir kurum bulunmuyordu. Kahvenin dünyaya yayıldığı ve yoğun olarak üretildiği bu bölgede dünya standartlarında kahve eğitimine büyük ihtiyaç vardı. Türkiye’nin dünya kahve tarihindeki yeri ve özel kültürü de Türkiye’de çağdaş bir kahve okulunun açılmasını görev bilmemizi sağladı.

Toper, Kanada, Taiwan ve Çin’de kahve eğitiminden gelen tecrübelerini Toper Kahve Akademisi ile Türkiye’ye taşıdı.

SCAE ve Toper deneyimi

Toper, yarım yüzyılı aşan deneyimiyle 5 kıtadaki 132 ülkede kahve kavuruyor ve öğütüyor. Dünyadaki tüm iklim koşulları, ürün çeşitleri, çekirdek tipleri, toplumların kahve alışkanlıkları üzerine gelişmiş olan Toper deneyimi her geçen gün büyüyor, gelişiyor. SCAE ise dünya kahve endüstrisinin en itibarlı ihtisas birliklerinden biri olarak kahve hakkında eğitim, kalite geliştirme ve iletişim programları uyguluyor.

 

Toper Kahve Akademisi

Toper Kahve Akademisi, Toper’in dünyadaki uzmanlığıyla SCAE’nin resmi eğitim programını buluşturuyor. Bu işbirliği sayesinde Toper Kahve Akademisi öğrencileri, eğitim ve sınavlarını tamamladıklarında dünyada saygın yeri olan SCAE diploması alıyorlar.

Eğitimcilerimiz

Eğitimlerimiz SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) yetkili eğitimcileri olan dünyanın tanınmış kahve ustaları ve yine SCAE yetkili eğitimcisi olan Toper uzmanları tarafından veriliyor. Konuk eğitimcilerimiz, özel ihtisas alanları ve eğitim programları hakkında sitemizden güncel bilgi alabilirsiniz.

Kimler için önemli ?

Kahve Akademisi’nin eğitimi, barista ve barista adayları kadar, çekirdek kahve tüccarları, kahve kalite uzmanları, kahve tesisi yetkilileri, kavurma ve öğütme işi yapan kişiler ve kurumların uzmanları, kısacası kahve sektöründeki herkes için büyük önem taşıyor. Başarılı bir eğitim süreci geçiren öğrenciler uluslararası barista yarışmalarına daha iyi hazırlanıyor, kahvecilik sektörünün her alanında daha rahat iş bulabiliyorlar.

www.kahveakademisi-toper.com


2 yıl önce | Etiket: barista eğitimi, kahve akademisi | 528 görüntüleme
Paylaş:


Yorumlar 0

Henüz yorum eklenmemiş, sen ekle.
Yorum yapabilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Benzer Yazılar