Kosova'nın kahvesi Grande Millenium Türkiye'de


Paylaş:

Kosova’nın kahve devi Devolli Corporation imzalı Grande Millenium artık Türkiye pazarında! Kaliteli bir espresso harmanı olan Grande Millenium, üç kıtanın çekirdeklerini bir arada sunuyor

Türkiye’deki kahve çeşitliliği her geçen gün artıyor. Her köşede yeni bir kahvecinin açıldığını, her gün yeni bir kahve markasının Türkiye pazarına giriş yaptığını görüyoruz. Seçeneklerin çoğalması her zaman iyidir. Bu durumun tek bir kötü yanı olabilir. O da bazı ürünlerin hak ettiği değeri görmemesi. Bu yüzden ne kadar hakkıyla kahve tanıtımı yapılırsa, kahve severler için de yol bulması o kadar kolay olur. Kahveli Okur olarak ilk günümüzden bu yana da hep bu duruma dikkat etmeye çalıştık.

Üç kıtanın çekirdekleri bir arada!

Bugün sizlere Kosova’dan gelen bir kahve tanıtacağız. Altına Devolli Corporation imzası bulunan Grande Millenium, Türkiye pazarına yeni giriş yapan bir kahve. Kahve sektöründeki uzun süreli ithalat tecrübesinin ardından 2017’de e-ticarete giriş yapan ve daha önce sayfalarımızda da yer verdiğimiz Kahveciniz.com tarafından Türkiye pazarına sokulan Grande Millenium, %60 Brezilya Sao Paulo Arabica, %40 Hindistan ve Afrika Robusta’sından oluşan bir espresso harmanı. Yani üç kıtanın çekirdeklerinden oluşan bir harman! Robusta çekirdekler bildiğiniz üzere daha çok espresso harmanlarında tercih ediliyor. Tamamı Robusta’dan oluşan espresso harmanları, pek alışık olmadığımız daha acımsı bir tat içerebiliyor. Bu yüzden Arabica çekirdeklerini içermesi, Türk insanının ve Türkiye’de yaşayan göçmen kökenli vatandaşlarımızın damak tadına daha uygun bir kahve olasılığı demek.

Devolli Corporation: Kosova’dan Dünyaya

Grande Millenium’un Devolli Corporation imzalı olduğunu yukarıda belirttik. Devolli Corporation için Kosova’da kahve sektörünün yerli lideri diyebiliriz. Arnavutluk ve Makedonya’da da Devolli imzalı ürünler piyasanın hakimi. Bunun yanı sıra birçok ülkeye de ihracat yapıyorlar. 1989 yılında İbrahim Devolli tarafından kurulan ve 1990’da aktif olarak pazara giren Devolli Corporation‘ın ürün segmentinde aklımıza gelen her tür kahve mevcut. Örneğin Kosova pazarında Türk kahvesi de satıyorlar. 30 kişi ile çalışmaya başlayan firma, bugün dünyaya açılmış bir kahve markasına dönüşmüş durumda. Kahveciniz.com‘un önümüzdeki günlerde Devolli Corporation’ın başka kahvelerini de Türkiye’ye getireceğini belirtelim.

Denge bulunmuş

Dönelim Grande Millenium’a. Grande Millenium’da filtre kahvelerde aradığımız farklı aromaları aramak pek doğru olmaz. Her ne kadar Arabista çekirdekler içerse de bu bir espresso harmanı. Dolayısıyla içimine ve ağızda bıraktığı tada bakmak daha doğru olacak. Grande Millenium, içer içmez anında etki eden bir tada sahip. İçi geçmiş bir kahve içmediğimizi anlıyoruz. Kahvenin gereğinden fazla kavrulmamış olması bunda bir etken olabilir. Ne az, ne çok, tam kararında! Çeker çekmez açığa çıkan nefis bir kokusu ve yoğun bir tadı var. Bu yoğunluk damakta da uzun süre kahve tadının kalmasını sağlıyor. Net bir sabah kahvesi! Kosova’dan gelen bu güzel harmanı Kahveciniz.com’dan alarak deneyimleyebilirsiniz.


Kaynak: KahveliOkur


27.04.2019 | Etiket: arabica, arnavutluk, devolli, Devolli Corporation, espresso, espresso harman\u0131, espresso \u00f6nerileri, espresso tavsiyesi, g\u00f6\u00e7men kahvesi, Grande Millenium, \u0130brahim Devolli, kahve, kahve tan\u0131t\u0131m\u0131, kahveciniz, kahveciniz.com, kosova, ko | 1.927 görüntüleme
Paylaş:

Yorumlar 0

Henüz yorum eklenmemiş, sen ekle.
Yorum yapabilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Benzer Yazılar